Półkolonie 2016 w Sukcesji

Półkolonie organizowane w Sukcesji z Galileo „dobrze się składa” w wakacje 2016 roku

WARSZTATY

1. Monster Trucki LEGO Technic®
Na wspólnie zbudowanym z klocków LEGO® torze przeszkód, uczestnicy biorą udział w jazdach zręcznościowych i wyścigach zdalnie sterowanych pojazdów terenowych z napędem 4×4 z serii LEGO® Technic. Podstawą są zestawy LEGO® Technic i kilka tysięcy klocków do budowy toru.

2. Plac budowy LEGO®
Uczestnicy przenoszą się na wspólnie zaprojektowany i skonstruowany „plac budowy” z klocków LEGO®, gdzie złożone przez nich maszyny budowlane (dźwigi, koparki, wywrotki…) będą wykonywały najcięższe prace, jak na prawdziwych budowach… Podstawą są zestawy LEGO® Technic, które sterowane są manualnie, elektrycznie lub zdalnie a także kilka tysięcy klocków do budowy infrastruktury.

3. Miasto – dla młodych architektów
Wspólnie planujemy i budujemy prawdziwe miasto z klocków LEGO®. Ulice, mosty, domy, sklepy, drzewa, pojazdy a także…kilkanaście metrów torów kolejowych i 5 składów zdalnie kierowanych pociągów. Wszystko to stworzy wielkie, tętniące życiem miasto LEGO® City.
Podstawą są zestawy klocków LEGO® City, Friends, Creator itp.

4. Warsztaty animacji poklatkowej
W toku warsztatów uczestnicy poznają technikę tworzenia animacji poklatkowej i pod okiem instruktora stworzą od podstaw własny film. Układają scenariusz, przygotowują plan zdjęciowy z wykorzystaniem klocków LEGO®, wykonują zdjęcia, a następnie montują film.

5. Robotyka I – Warsztaty robotyka dla najmłodszych.
Warsztaty wprowadzą uczestników w fascynujący świat robotyki. W oparciu o standardowe klocki LEGO® połączone z najprostszymi elementami LEGO® Technic oraz częściami elektrycznymi (silnik, czujnik ruchu, czujnik nachylenia) dzieci programują stworzone przez siebie konstrukcje.
Podstawą są zestawy LEGO® Education WeDo.

6. Robotyka II – Mindstorms
W trakcie Warsztatów uczestnicy poznają technikę budowania i tworzenia zaawansowanych maszyn i pojazdów z wykorzystaniem LEGO® Mindstorms EV3 połączonych z silnikami oraz czujnikami ruchu, koloru, podczerwieni. Z zestawów można stworzyć kilka różniących się od siebie robotów, które uczestnicy muszą zaprogramować tak, aby wykonywały określone zadanie.

7. Równia pochyła
Podstawą Warsztatów są zabawy i eksperymenty z równią pochyłą. Uczestnicy w dwuosobowych zespołach planują i konstruują pojazdy z zestawów klocków LEGO®, które uczestniczą w różnych eksperymentach. Dokonywane są pomiary i porównania, które zwrócą nam uwagę na zależność typu konstrukcji, wielkości, napędu a przebytej drogi, szybkości.

8. Gry – Kalambury, gry bitewne i strategiczne połączone ze składaniem zestawów i budowaniem makiet z serii LEGO® Star Wars, Ninjago, Super Heroes …
Podczas zajęć uczestnicy wybudują makietę – scenerię pola gry do danej serii i pod okiem animatora rozegrają pasjonujący pojedynek pomiędzy wybudowanymi przez siebie w trakcie zajęć zestawami, przestrzegając specjalnie przygotowanych zasadach. W grze wszystkie figurki i budowle LEGO® otrzymują specjalne statystyki odpowiadające za atak, obronę czy unik. Do określenia powodzenia lub niepowodzenia danej czynności w grze wykorzystamy kości sześciościenne.

9. Matematyka na wesoło.
Bez obawy … rok szkolny się skończył. Ale i w wakacje można poświecić kilka minut na matematykę. Uczestnikom pokażemy jak za pomocą klocków LEGO® można szybko i łatwo zrozumieć podstawowe działania matematyczne. Podstawą są zestawy LEGO®

10. Walki robotów
Bitwy i walki zbudowanych przez uczestników robotów. Podstawą są zestawy LEGO® Minstorms EV3

ŚWIETLICA
1. Składalnia klocków LEGO®
Na zajęciach uczestnicy składają wybrane przez siebie zestawy LEGO® z popularnych, a także najnowszych serii: Star Wars, Ninjago, Nexo Knights, CITY, Super Hero, Friends itp. Do wyboru ponad 200 różnych zestawów klocków LEGO®

2. Kreatywa – dla kreatywnych i tych, co nie lubią składać z instrukcji.
Uczestnicy rozwijają swoją wyobraźnię oraz kreatywne myślenie poprzez realizowanie wcześniej wspólnie wymyślonych i postawionych zadań. Budowa najsłynniejszych budowli architektonicznych, kultowych pojazdów, przedmiotów codziennego użytku, figur zwierząt lub znanych postaci. Podstawą są zestawy edukacyjne LEGO® SMART a także ponad kilka tysięcy elementów klocków LEGO®

3. Plac zabaw PLAYMOBIL
Kilkanaście zestawów PLAYMOBIL przeznaczonych do zabawy dla dzieci.

Tematyka i rodzaj warsztatów dopasowana jest do wieku oraz liczby uczestników. 

Więcej informacji na temat półkolonii na stronie: http://sukcesja.eu/pl/aktualnosci/polkolonie-letnie-w-sukcesji