Ferie / Wakacje

W okresie wakacji i ferii zimowych proponujemy Państwu bardzo ciekawą ofertę zorganizowania całodniowych zajęć i warsztatów dla dzieci i młodzieży w wieku od lat 7 do 14. Nasza oferta może przyjąć formę warsztatów edukacyjnych, zabaw tematycznych, konkursów, wystaw itp. Nasz ogromny potencjał w postaci wielkiego zaplecza dydaktycznego i materiałów a także grono kreatywnych i doświadczonych pracowników pozwala nam sprostać każdemu wyzwaniu. Działamy nie tylko na terenie Łodzi i województwa łódzkiego, ale także całej Polski.

Zapraszamy także do współpracy w naszych placówkach stacjonarnych na terenie Łodzi.

Poniżej znajdziecie Państwo kilka wybranych przykładów w jaki sposób możemy uatrakcyjnić dzieciom okres wakacji lub ferii zimowych.

Coś dla „Robociarzy” – miłośników robotyki …

… składamy i uczymy się programować najnowsze LEGO® MINDSTORMS EV3.xLego-Mindstorms-ev3-expansion-set-models.png.pagespeed.ic.wUnRjEHmOd

Wymyślamy ciekawe zadania i planujemy ekscytujące misje. „Lecimy” na Marsa w poszukiwaniu wody, na Księżyc odnaleźć zaginiony Prom Kosmiczny. – „Houston , mamy problem!!!” A w poszukiwaniu energii odnawialnej budujemy elektrownie wiatrowe i słoneczne. A może chcecie poszaleć na wyścigach pojazdów gąsienicowych lub uczestniczyć w turnieju walk robotów? … Ladies and Gentlemen!!! – Ring wolny! – Pierwsze starcie!!!

Dla pasjonatów STAR WARS™ …

… mamy do zbudowania największe i najbardziej skomplikowane zestawy – pojazdy i budowle znane Wam z filmów i kreskówek. Sokół Milenium, X-Wing, Tie Fighter a nawet najnowszą wersję Sandcrawlera! Nie lada atrakcją są nasze pasjonujące gry bitewne, które prowadzimy przy pomocy złożonych wcześniej przez uczestników zestawów LEGO® i „szczypty” wyobraźni. Czy imperium naprawdę może zwyciężyć? Czy Jar-jar pokona Greviousa? Przekonacie się tylko u nas!!!

Dla młodych architektów …
…

2

budujemy prawdziwe miasto. I to od „zera” z pełną infrastrukturą – ulice, domy, drzewa, pojazdy, kilkanaście metrów torów kolejowych i … 5 składów zdalnie kierowanych pociągów. Czy u nas pociągi będą też miały opóźnienia? Dziewczyny mogą zbudować przepiękne przedmieście w stylu Heartlake City: szkoła, kawiarnie, sklepy. Na plaży domy i jacht stojący w zatoce. Ale będzie zabawa!!!

Dla konstruktorów …

… „zarażonych” pasją motoryzacji mamy „lekarstwo” – LEGO® Technic!!!
 Tu uczymy się budować skrzynię biegów i silnik V8. Poznajemy jak działa zawieszenie, wał korbowy, dyferencjał i układ skrętny. A może pojedziemy w „teren”? Dwa różne, zdalnie kierowane auta terenowe z napędem 4×4 MAKIETAAALEGO® 9398 czekają na złożenie. A potem niebezpieczna ekspedycja do „dżungli” – przeprawa przez rzekę, strome wzniesienia, przejazd po rozpadającym się moście i pełno przeszkód. No ale tą „dżunglę” też musimy zbudować z klocków LEGO®.
A może Plac budowy? Ile może udźwignąć ogromny żuraw MK II zbudowany z ponad 2600 klocków LEGO® ? Za mało? Zawsze z pomocą może dojechać wielki żuraw gąsienicowy i kilka innych maszyn budowlanych. Operator ciężkiego sprzętu budowlanego to odpowiedzialna praca. Chcesz się przekonać? Wielka, zdalnie kierowana ładowarka VOLVO i ogromna wywrotka czekają na kierowców! To jak? Przerzucimy kilka „ton” klocków?

Dla Kreatywnych budowniczych …

… i tych co nie lubią składać z instrukcji. Macie pomysł co można zbudować z kilkunastu tysięcy posortowanych na kształty i kolory klocków? Może jakiś znany budynek, kultowy pojazd z czasów PRL-u lub jakąś słynną postać? Tu rządzi tylko fantazja i kreatywność.

Dla fanów Ninjago …4
… mamy nie lada gratkę. Marzycie by zostać młodymi wojownikami ninja? Chcecie walczyć ze złem   zagrażającym Ninjago – City, a w życiu kierujecie się zasadami prawości i uczciwości? Mamy dla Was dobrą wiadomość. Podczas zajęć wcielimy się w ninja, zbudujemy potężne pojazdy i budowle z klocków LEGO®. Zbudujemy sceny z Waszych ulubionych odcinków filmowych.

Dla Super Bohaterów …

… czeka seria Marvel® i DC Universe®! Po zbudowaniu zestawów sprawdzimy, który z pojazdów zwycięży w pojedynku. Złoczyńcy kontra Herosi? Czy Batman to naprawdę Bruce Wayne? Chcecie zobaczyć czy Hulk naprawdę jest tak silny? Zbudujmy go i sprawdzimy jego siłę!!!

Jak sami Państwo widzicie, mamy pełno propozycji na ciekawe spędzenie wolnego czasu w klimacie tysięcy klocków LEGO®. A to tylko część naszych pomysłów. Jesteśmy także otwarci na Państwa propozycje.

W przypadku zainteresowania Państwa naszą ofertą prosimy o kontakt!