Młody konstruktor I

Młody konstruktor I
Warsztaty dla dzieci w wieku 5+

Warsztaty przeprowadzane są na podstawie i z zastosowaniem serii LEGO® Education WeDo i są przeznaczone i dostosowane dla młodszych dzieci w wieku od 5 do 8 lat.

Swoim kolorowym, przyjaznym wyglądem a także prostym i szybkim systemem składania zachęcają dzieci do budowania różnych konstrukcji.

W zestawach wykorzystano dobrze znane każdemu dziecku standardowe klocki LEGO® z dodatkiem najprostszych elementów LEGO® Technic.

Wedo

Dołączone do zestawu części elektryczne (silnik, czujnik ruchu i czujnik nachylenia) umożliwiają „ożywienie” budowanych konstrukcji.

Bardzo prosty w obsłudze software pozwala zaprogramować za pomocą komputera działania zbudowanych pojazdów, budowli i prostych robotów.

Możliwe jest także napisanie własnych programów, które umożliwią wykonywanie różnych zadań i misji.

lego_wedo_alligator

W trakcie fascynującej zabawy dzieci przyswajają sobie wiedzę z zakresu budowy maszyn prostych, matematyki, robotyki a także informatyki. Poznają nazewnictwo poszczególnych części, sposób działania zębatek, trybów, przekładni napędowych i reduktorów. Odkrywają praktyczne zastosowanie specjalistycznych urządzeń takich jak czujnik ruchu i czujnik nachylenia. Uczą się jak zaprogramować w komputerze zbudowane z klocków LEGO® modele aby wykonywały ich polecenia.