Warsztaty wyjazdowe

Warsztaty w GALILEO to przede wszystkim świetna zabawa, nauka i przygoda dla dzieci i młodzieży. Tematem przewodnim jest budowanie i programowania maszyn, pojazdów, robotów i budowli.
IMAG0049

Uczestnicy mają okazję, poprzez praktykę, zrozumieć podstawowe zagadnienia z zakresu budowy maszyn prostych, robotyki, fizyki i informatyki oraz wielu innych ciekawych zagadnień. Poznają świat nowoczesnej techniki oraz energii odnawialnej. Przeprowadzają fascynujące eksperymenty rozwiązując ciekawe zadania. Rozwijają swoje zdolności twórczego i kreatywnego myślenia oraz uczą się pracować w zespole. Zbudowane od podstaw i zaprogramowane przez nich modele realizują wcześniej wymyślone i zaplanowane misje. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez doświadczonych trenerów, którzy nie tylko zawodowo ale i prywatnie należą do ścisłego grona wielkich fanów klocków LEGO® i robotyki.

Warsztaty w Galileo nie tylko gwarantują doskonałą zabawę ale także rozwijają w dzieciach logiczne myślenie, kreatywność oraz zdolności manualne.

Młody konstruktor I – Warsztaty dla dzieci w wieku 5+

 

Wedo

Warsztaty przeprowadzane są na podstawie i z zastosowaniem serii LEGO® Education WeDo i są przeznaczone i dostosowane dla młodszych dzieci w wieku od 5 do 8 lat.

Swoim kolorowym, przyjaznym wyglądem a także prostym i szybkim systemem składania zachęcają dzieci do budowania różnych konstrukcji.

W zestawach wykorzystano dobrze znane każdemu dziecku standardowe klocki LEGO® z dodatkiem najprostszych elementów LEGO® Technic.

lego_wedo_alligator

Dołączone do zestawu części elektryczne (silnik, czujnik ruchu i czujnik nachylenia) umożliwiają „ożywienie” budowanych konstrukcji.

Bardzo prosty w obsłudze software pozwala zaprogramować za pomocą komputera działania zbudowanych pojazdów, budowli i prostych robotów. Możliwe jest także napisanie własnych programów, które umożliwią wykonywanie różnych zadań i misji.

W trakcie fascynującej zabawy dzieci przyswajają sobie wiedzę z zakresu budowy maszyn prostych, matematyki, robotyki a także informatyki. Poznają nazewnictwo poszczególnych części, sposób działania zębatek, trybów, przekładni napędowych i reduktorów. Odkrywają praktyczne zastosowanie specjalistycznych urządzeń takich jak czujnik ruchu i czujnik nachylenia. Uczą się jak zaprogramować w komputerze zbudowane z klocków LEGO® modele aby wykonywały ich polecenia.

Młody konstruktor II – Warsztaty dla dzieci w wieku 7+pagesection13491

Są one świetnym rozszerzeniem warsztatów Młody konstruktor I

LESmartUpperPrimary007

Bazują na zestawach LEGO® Education – Maszyny, Pojazdy, Pneumatyka oraz Energia Odnawialna.

Tutaj poznajemy jak działa pneumatyka, gdzie i dlaczego powinna być stosowana a także co znaczy ciśnienie, siła, i grawitacja. Przeprowadzamy eksperymenty z równią pochyłą. Budujemy także elektrownie wiatrowe i słoneczne. Przeprowadzamy pomiary siły wiatru, energii słonecznej. Porównujemy źródła energii. Budujemy maszyny i pojazdy, które zasilane są energią odnawialną.

Młody inżynier Warsztaty dla dzieci w wieku 8+

rcs-toys-31313-lego-mindstorms-ev3track3r-r3ptar-spik3r-ev3rstorm-gripp3rW trakcie tych warsztatów zajmujemy się nauką budowania i programowania bardziej zaawansowanych maszyn i pojazdów. Podstawą warsztatów są najnowsze zestawy LEGO® MINSTORMS EV3. Do wyboru mamy możliwość budowy i programowania kilkunastu różniących się od siebie robotów, które mogą być wyposażone w serwo silniki, czujniki koloru, dotyku i podczerwieni … oraz strzelające kulkami działko! Każdy zestaw składa się z ponad 500 części bazujących na klockach LEGO® Technic. Pozwala to na budowę fascynujących pojazdów kołowych lub gąsienicowych, maszyn kroczących, robotów i urządzeń.

45544_env_ms_dep_penarm_01_1_610x524Zdobyta w trakcie warsztatów wiedza pozwala na realizację bardziej skomplikowanych i „odpowiedzialnych” zadań i misji, które też w ich trakcie realizujemy, np. „budowa robota, który leci z nami na Marsa w poszukiwaniu wody”, „stworzenie maszyn, które będą uczestniczyły w walkach robotów” lub ” zbudowanie pojazdów zdolnych brać udział w wyścigach na torze przeszkód”.